“Cine stă azi la pervaz, o să bea apă cu gaz!” – Prospecţiuni S.A. învinuită de abuzuri
Peste 200 de localnici din Cenad şi din localităţile învecinate au ieşit duminică în stradă, protestând împotriva abuzurilor firmei de prospecţiuni Geolink şi a firmei NIS Petrol (subsidiară Gazprom). Motto-ul marşului de protest, organizat de Asociaţia Pro Mediu Timiş, a fost: “Cine stă azi la pervaz, o să bea apă cu gaz!”.
Conform romaniacurata.ro, oamenii
