Şeful SIE a demisionat şi se pregăteşte, cel mai probabil, să intre în cursa pentru Cotroceni
Preşedintele României, Traian Băsescu, a trimis luni, 22 septembrie a.c., o scrisoare preşedintelui Senatului, Călin-Constantin-Anton Popescu-Tăriceanu, şi preşedintelui Camerei Deputaţilor, Valeriu-Ştefan Zgonea, pentru a îi informa că şeful SIE, Teodor Meleşcanu, a demisionat din funcţie.
Şeful statului le cere celor doi să ia act de demisia din funcţia de director al Serviciului de Informaţii Externe
